Przejdź do głównej zawartości

Chromosom jak trzecia skarpetka !


 21 marca Światowy Dzień Chorych na Zespół       Downa !
Hej, dzis tak troche z innej beczki ale zachęcam do przeczytania i pomocy Tym chorym osobom :)
    Zespół Downa? Co to jest? 
  Zespół Downa - zespół wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21.
Dlaczego moje dziecko?
   Rodzice mogą zadawać sobie pytanie "Dlaczego moje dziecko", " Co ja takiego zrobilem" . Ale tak naprawde jest to jak ruletka, którą kręci los. Tylko nieliczni rodzice mogą być nosicielami zmian chromosomowych, wskazujących na zwiększone prawdopowobieństwo urodzenia dziecka z Zespołem Downa.
 Czy to kara ??
   Według mnie -NIE!. Ludzie z Zespołem Downa to naprawdę świetni ludzie, są samodzielni.Sami siedza,chodzą,jedzą, załatwiają swoje potrzeby... są jak każdy z nas. Różną się trochę wyglądem. Ale czy to ważne? Nikt nie mówił,że wszyscy mamy wyglądać tak samo. Tych ludzi jest naprawde sporo,można by powiedzieć że tworzą swoją mała populacje na świecie :). Gdyby ich tak wszystkich zebrac szło by zrobic zapewne mniejszą miejscowość :D . Ba! jeszcze byśmy się zdziwili gdyby poradzili sobie sami w życiu lepiej niż my :)
  Jakie są osoby z Zespołem Downa?
 Przede wszystkim bardzo inteligentne. Są to osoby zawsze uśmiechnięte, chętne do pomocy. Osobiście na swojej drodze spotkałam już sporo takich osób. W większości były to dzieci, ale to nie jest ważne bo czy to są już dorośli, nastolatkowie czy dzieci to wszyscy są tak samo mili, zawsze potrafią człowieka pocieszyć. Oni nie znają czegos takiego jak "gorsi/lepsi" dla nich każdy jest taki sam do każdego się uśmiechają ciepło, a czasem też pomachają ;) Oni poprostu kochają życie!!
Światowy dzień Zespołu Downa!
Święto obchodzone co rocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Data? 
Ona nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych,data wiąże się również z istotą zaburzeń-trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, które mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa. Propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną .
Wiecie ?? 
    Czy wiedzieliście, że pojedyńcza przeciągająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniająca osobę z Zespołem Downa,a jutro jest ich Świetowy Dzień.
  W Światowy Dzień Zespołu Downa Stowarzyszenie Bardziej Kochani, telewizja Lifetime i wiele innych osób zachęca do włączenia się do akcji charytatywnej i zrobienia zdjęcia swojej przekreślonej dłoni. Za każde zdjęcie oznaczone hasztagiem #LiniaProsta telewizja Lifetime przekaże 5 zł na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt " MIESZKANIE CHRONIONE" pomagające usamodzielnic się osobą z Zespołem Downa. Tak niewiele możemy dać od Siebie żeby pomóc. A Pamiętajcie KARMA WRACA-a ta dobra podwójnie ;)
    Ja i Ada mamy swoje linie namalowane  jej braciszek Oliwier ma swoją własną :). Tak jest chorym maluszkiem. Jak myślicie? Czy ktoś zwraca uwage na chorobę Oliwiera? Nie . Oliwier jest takim samym dzieckiem jak kazdy z nas. Życzmy dużo zdrowka Oliwierowi tak jak i wszystkim dzieciom i dorosłym chorym na Zespół Downa. Proszę o Dodawanie zdjęcia na Facebooka lub Instagrama ;)
                     Dziękuje i Pozdrawiam K.

Komentarze

 1. Ciekawy bardzo ciekawy post. Dobrze jest coś takiego przeczytaćbo można chwilę pomyśleć i zastanowić się jak ja odbieram takie osoby.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy i mądry post.. Akceptacja jest najważniejsza!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiedziałam, że takie osoby są takie uśmiechnięte i radosne. Na co dzień nie mam kontaktu z osobami z zespołem Downa, ale uważam, że warto pomagać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są to bardzo szczęśliwe osoby ;) Warto, karma zawsze wraca ;)

   Usuń
 4. Mało osób o tym pisze, a ja dzięki tobie dużo się dowiedziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam pojęcia, bardzo dobrze, że o tym napisałaś. Jutro na pewno dodam zdjęcie z tym hasztagiem :) warto pomagać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wczoraj w kościele pastor głosił słowo o swoim znajomym pastorze z innego miasta, który ma syna chorego na downa i od zawsze traktował to dziecko jako swoje największe błogosławieństwo od Boga!
  http://altealeszczynska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze, że to napisałaś wiele osób o tym nie wie.
  Dobro powraca :)
  Prosze o glos ❤http://szyciowyblogroku.pl/zgloszenie/mnisiowo/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobrze że ktoś o tym piszę i uświadamia innych . Obserwujemy ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Najgorsze że nie ma szans na wyleczenie, Szkoda takich ludzi. Aż sami sobą współczucie wywołują, tym jak wyglądają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas jest inny. Oni wygladaja bardzo dobrze a ich wygląd jest bardzo uroczy ;) Buziaki :*

   Usuń
 10. Osoby z zespołem Downa są bardo otwarte i tej otwartości powinniśmy się od nich uczyć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera.  Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .
Rodzaje Przyjaźni: * Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się,…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?

Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


   Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.

Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i ba…