Przejdź do głównej zawartości

Okazywanie czułości

Cześć.
Może na początek co to jest czułość?

Większość z nas ma problem aby określić co to konkretnie jest, a więc tak.Według mnie -Czułość jest jedną z naturalnych, ludzkich potrzeb człowieka. Każdy pragnie kontaktu z drugą osobą. W związkach ważne są czułe gesty, przytulanie, całowanie, jak również udany seks. Te wszystkie elementy sprawiają, że potrzeba miłości zostaje wypełniona, a związek przetrwa. 
Wiadomo też, że każdy z nas okazuje ją inaczej. Inaczej okazujemy ją w rodzinie, a inaczej drugiej połówce. Nie od dziś wiemy, że czułość w rodzinie jest bardzo ważna, gdy witasz się z rodzicami to co najwyżej ich przytulisz zrobisz tak zwanego "misiaczka" :). Gdy pójdziecie do babci pocałujecie ją w policzek, osobiście polecam ten rodzaj czułości w kierunku babci. Zdarza się tak, że możecie być jedyną osobą która okazała jej w tym dniu j trochę uczuć no i na pewno babcia się ucieszy. W stosunku do drugiej połówki okażecie ją też inaczej np. przytulając się czy całując. 

Kto jest bardziej czuły ? 

   Kto waszym zdaniem jest bardziej czuły ? Według mnie jest to kobieta i nie, nie dlatego, że sama nią jestem i chcę tutaj dyskrywinować facetów. Osobiście uważam, że mężczyzna boi się tak zwanej krytyki, boi się tego co powiedzą koledzy no i oczywiście mogą czuć się mało męsko. Chociaż są wyjątki, są jeszcze na tym świecie faceci dla których czułość wobec kobiety jest czymś naturalnym i nie chodzi mi tutaj o mówienie czułych słów takich jak "Kocham Cię" czy też "Jesteś dla mnie całym światem". Pewnie jest to bardzo ważne, ale czasami wystarczy coś innego jakiś spacer czy kwiatek bez okazji ;). Ale zdarzają się też kobiety które odrzucają czułość mężczyzn np. gdy mężczyzna chce pocałować kobietę lub chociażby ją przytulić ona go odpycha lub sama odchodzi to nie jest dobre dla związku bo ani jedno ani drugie nie czuje się wtedy komfortowo.

Kiedy Okazujemy czułość ?

    Pamiętasz kiedy pierwszy raz ją okazałeś/aś drugiej połówce? Może to było wasze pierwsze spotkanie? Przypomnij sobie jak spojrzeliście siebie w oczy, jak pierwszy raz się spotkaliście, jak się witaliście na mieście/w parku, kiedy pierwszy raz się trzymaliście za ręce, pierwszy pocałunek. Tak to wszystko w jakiś sposób była czułość. Troszczyliście się o Siebie nawzajem, czuliście się razem bezpiecznie . Jeśli to przeczytałeś zadaj sobie pytanie :) . Czy Ty jesteś czuły/a w kierunku swojego partnera/partnerki?
Pamiętajcie !
   Czułość to nie tylko : pocałunki, przytulanie, pieszczoty i dobry sex. Ale także: miłe słowo, komplement,prezent bez okazji, pogratulowanie sukcesu :)
                           Życzę wam miłego i spokojnego wieczoru :)
                                                           Pozdrawiam K.

Cyt. "Czułość jest potężniejsza od uporu, woda mocniejsza od skały, miłość silniejsza od przemocy."

Komentarze

 1. Ale czy istnieje miłość bez czułości? Myślę, że tak. Choć to trudna miłość, ale jest możliwa. Pozdrawiam

  http://konceptualnik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,Taka miłośc jest bardzo trudna i niekorzystna. Również Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Tak czułość o której mówisz to nie mi oceniać ale myślę że jestem tak na średnio oceniany jestem. Świetny post.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okazywanie uczuć we współczesnym świecie jest czymś naprawdę trudnym. Ja sama często duszę w sobie wszystkie uczucia, a potem? Tego żałuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie warto dusic ich w sobie, choć czasem sytuacja nas zmusza:( . Życzę powodzenia i pozdrawiam ;)

   Usuń
 4. Okazywanie uczuć w tym kolorowym ale zarazem podłym świecie jest na wymarciu, że tak powiem. Trzeba też powiedzieć, że nie tylko uczucia są tu ważne, bo przecież rozpadają się też związki i małżeństwa, które tę czułość miały tylko popadli w rutynę więc nie tylko czułość ma tu duże znaczenie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czułośc i uczucia z czasem wygasły. Zdarza sie tak, że ludzie są z sobą niestety tylko przyzwyczajenia. Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Myślę że związek bez czułości nie miałby szans długo przetrwać.
  Bardzo fajnie napisany post

  OdpowiedzUsuń
 6. czułość w związku jest bardzo ważna! I wyraża się w wielu gestach i słowach!
  Ciekawy wpis! Brakuje mi tylko większej ilości zdjęć ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny wpis, czułość to bardzo istotna rzecz nie tylko w związku, ale w każdej relacji międzyludzkiej.

  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. W obecnych czasach ludzie nie potrafią okazywać uczuć, a jedynie o nich mówić. Ciekawy wpis :)
  https://momentdlamniee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jakbym czytał już gdzieś ostatnie słowa tylko w lekko innej formie;) Pozdrawiam
  Zapraszam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera.  Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .
Rodzaje Przyjaźni: * Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się,…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?

Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


   Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.

Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i ba…