Przejdź do głównej zawartości

Pierwszy Wpis !

Cześć Wszystkim ! 

Przyszedł ten czas. Pomysł z prowadzeniem bloga narodził się kilka miesięcy temu, ale nieustępliwie odkładany był na później. Tak- bałam się niedoskonałości, różnych podtekstów i przede wszystkim krytyki. No ale padła decyzja - rozpocząć metodą " Prób i błędów ". Wiadomo jak każdy na początku będę popełniać błędy, ale będę się uczyć, korygować, poprawiać i dążyć do perfekcji oczywiście akceptując to, że może mi się nie udać :)

Ludzki umysł i komunikacja
  
 Na potrzeby tego bloga będę starać się dopieszczać artykuły z takimi tematami jak: podróże , Internet , książki , film i kino, plotki (coś dla kobiet) :), a także podzielę się z Wami moimi doświadczeniami oraz przeżyciami. Ludzki umysł to coś co bardzo lubię i interesuję się tym już jakiś czas, jest to coś z czym mam zamiar wiązać swoją przyszłość.

Dlaczego TODO Y NADA ?

   Jak każdy z Was lub przynajmniej większość interesuję się kilkoma rzeczami :). Czyli jak to zawsze mówią rodzice "Wszystkim i niczym". " Todo y Nada"  to z języka hiszpańskiego znaczy  "Wszystko i nic" , czyli o tym właśnie będzie mój blog. Będziemy poruszać różne epizody na każdy temat.

A co po za tym ?
 Mam 19 lat. Mieszkam na Śląsku w niedużej miejscowości. Moją pasją jest muzyką i taniec ;). Może na razie tyle wystarczy, a reszty dowiecie się w swoim czasie .

                                               Zapraszam do śledzenia mojego bloga :)
                                                    Pozdrawiam K.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kryzys w związku 💔 😢

     Hej, co tam u was? Dawno mnie tu nie było. Dużo się zmieniło, ale to innym razem. Dziś o kryzysie w związku ... dość znanym temacie choć może nie wszystkim :)
Czym on jest❓
     Według mnie "kryzys" to okres przełomu. W który zawiera się wybór, decydowanie, nasze zmagania. Kryzysowi towarzyszą też emocje i stany takie jak: lęk, strach czy nawet cierpienie.


Po czym poznamy kryzys w związku❓
Często się kłócicie, wszystko Was irytuje. Druga połówka Cię drażni. Macie poczucie, że w niczym nie jesteście w stanie się dogadać. Macie siebie dość, albo inaczej: Oddalacie się od siebie. Coraz mniej czasu spędzacie razem, coraz mniej rozmawiacie, coraz mniej Was łączy. Coraz mniej interesuje Cię partner jego przemyślenia i plany. Przestaje wam zależeć. Pojawia się rutyna i obojętność. Masz poczucie, że emocje między wami wygasły.


 Jak poznać, że oddalacie się od Siebie❓
★ Krytykuje i czepia się Twojego wyglądu?- 'ta bluza?' Wyglądasz w niej okropnie. "Co TY zrobiłaś z wł…

"Skarbie zróbmy sobie przerwe" ...

Witam serdecznie po przerwie💛💗💜
   W momencie pojawienia się kłopotów w związku rzeczą naturalną jest szukanie pozytywnych rozwiązań. Rozmowy o waszych emocjach, potrzebach oraz wymaganiach mogą tu nie wystarczyć. Wtedy jedno z Was, a być może nawet oboje podejmujecie prawie że najważniejszą decyzje w waszym związku. Decyzję o tak zwanej " przerwie w związku ". O ile na początku może wam się wydawać to głupim pomysłem, może was to zaskoczyć czy też zdołować , separacja wcale nie jest złym rozwiązaniem.
Kiedy przerwa w związku ma sens?
🌸Jeśli naprawdę chcecie ratować Wasz związek, ale nie macie żadnego innego pomysłu już ponieważ od pewnego czasu nie umiecie ze Sobą już rozmawiać.🙍
🌸Potrzebujecie czasu żeby pobyć trochę w samotności, poukładać sobie w głowie różne plany, sprawdzić jak by wyglądało życie bez partnera.🕓🕖🕔
🌸 Wpadliście w rutynę i nie robicie nic by Was związek wyszedł na prostą. Odpoczynek od Siebie pomoże zatęsknić.😓

Przerwa zaszkodzi jeżeli ...
🔓Rozc…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…