Przejdź do głównej zawartości

Pierwszy Wpis !

Cześć Wszystkim ! 

Przyszedł ten czas. Pomysł z prowadzeniem bloga narodził się kilka miesięcy temu, ale nieustępliwie odkładany był na później. Tak- bałam się niedoskonałości, różnych podtekstów i przede wszystkim krytyki. No ale padła decyzja - rozpocząć metodą " Prób i błędów ". Wiadomo jak każdy na początku będę popełniać błędy, ale będę się uczyć, korygować, poprawiać i dążyć do perfekcji oczywiście akceptując to, że może mi się nie udać :)

Ludzki umysł i komunikacja
  
 Na potrzeby tego bloga będę starać się dopieszczać artykuły z takimi tematami jak: podróże , Internet , książki , film i kino, plotki (coś dla kobiet) :), a także podzielę się z Wami moimi doświadczeniami oraz przeżyciami. Ludzki umysł to coś co bardzo lubię i interesuję się tym już jakiś czas, jest to coś z czym mam zamiar wiązać swoją przyszłość.

Dlaczego TODO Y NADA ?

   Jak każdy z Was lub przynajmniej większość interesuję się kilkoma rzeczami :). Czyli jak to zawsze mówią rodzice "Wszystkim i niczym". " Todo y Nada"  to z języka hiszpańskiego znaczy  "Wszystko i nic" , czyli o tym właśnie będzie mój blog. Będziemy poruszać różne epizody na każdy temat.

A co po za tym ?
 Mam 19 lat. Mieszkam na Śląsku w niedużej miejscowości. Moją pasją jest muzyką i taniec ;). Może na razie tyle wystarczy, a reszty dowiecie się w swoim czasie .

                                               Zapraszam do śledzenia mojego bloga :)
                                                    Pozdrawiam K.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?

Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


   Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.

Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i ba…

Zazdrość

Hej, dawno mnie tu nie było, co u Was ? U mnie dużo się zmieniło już po maturze i na szczęście  po stresie :) Ustne matury zdane i to na bardzo dobry wynik, a pisemne dopiero wyniki w czerwcu, ale myślę że będzie dobrze :))


Czym jest Zazdrość??
    To frustracja wynikająca z strachu, że można coś lub kogoś utracić. Od wieków łączona jest z miłością i uważna za uczucie negatywne które może prowadzić do rozpadu związku. Z drugiej strony zazdrość to siła która w jakimś stopniu buduje Naszą miłość i zaangażowanie w związek. Czy zazdrość może być chorobliwa lub patologiczna?


Zazdrość w miłości?
      Wynika często z niskiej oceny samego siebie jako partnera, ale także z tego iż bazujemy tylko na samoocenie i opinii naszego partnera. Zaangażowanie w związek, poświęcony czas, energia, utrzymywanie stałych relacji może doprowadzić do uzależnienia w związku, a także do zazdrości. Im bardziej nie wyobrażasz sobie życia bez ukochanej osoby tym bardziej ją ograniczasz i masz podstawy do zazdrości.…