Przejdź do głównej zawartości

Nieodwzajemniona miłość

Witam :)
           Każdy z nas był kiedyś zakochany, a jego uczucie nie było odwzajemnione. Faktem jest, że miłość nieodwzajemniona, sprawia nam ogromny ból oraz wywołuje armie negatywnych emocji np. złość, tęsknotę,przygnębienie. Nie łatwo jest sobie powiedzieć, że uczucie na które liczyłaś/łeś nie ma szans dać o sobie znać. Myśl iż z twojej strony to prawdziwa miłość, a wybrana osoba go nie odwzajemnia podcina ci skrzydła. Ale czy warto się poddawać i nie walczyć?  Według mnie,jeżeli ona/on nie zwraca uwagi na nasze uczucia nie powinniśmy użalać się nad sobą.
   
                             Oto kilka moich rad.

               1.Postawmy sprawę jasno 
     Wszyscy wiemy, że do Tanga potrzeba dwojga,jeśli  spotka Cię odrzucenie nie załamuj się, nawet jeżeli marzyłaś/łeś o romantycznym związku to jaką miałeś pewność, że tak będzie? Nie ma sensu rozpamiętywać. Pamiętaj! Zamknięcie jednych drzwi powoduje uchylenie kolejnych, a to właśnie może być to czego szukasz.
             2. Do rany przyłóż
     Jeżeli rozetniesz rękę nie sypiesz jej solą, aby bardziej cierpieć,prawda? Więc dlaczego masz sobie dokładać tego cierpienia w miłości? Nie męcz się i nie rozpamiętuj nocami tych kilku wymienionych zdań najwyraźniej nie byliście sobie pisani. Lepiej wyjdź z przyjaciółką/przyjacielem na miasto zabaw się. Życie przygotowało dla ciebie wiele niespodzianek nie ma sensu siedzieć w domu i wylewać łzy na kogoś kto na to nie zasługuje.
            3.Odrzucenie 
     Jest częścią życia każdego z nas i nie oszukujmy się lepiej jest go zaznać po kilku spotkaniach niż po paru latach małżeństwa. Odrzucenie bardzo boli, ale nie tylko w związku , także w zwykłych znajomościach.
             4.Kalkulacje 
      Wyciągaj wnioski na przyszłość, nie tylko te dobre lecz te złe też, a dlaczego? Ponieważ bolesne doświadczenia pozwalają wzbogacić wnętrze i odkryć nowe możliwości. A świat naprawdę nie kończy się na jednym facecie/kobiecie.
                     
                  " Zakochać się bez wzajemności to jak zdobyć szczęście, a nie móc się 
                               nim cieszyć ..."
                                                          Pozdrawiam K. 

                         

Komentarze

 1. To jest konkret, to lubię, to co piszesz to prawda każdy do tej prawdy musi dojść sam w swoim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłość to ogólnie rzecz biorąc dojść trudny temat. Każdy może być w nim wygadany, jednak tracimy tą obiektywności, gdy ona dotyczy nas. Wtedy kochamy wymówki. "Powiedział/a "spadaj" , pewnie miał zły dzień, każdy je miewa, nawet przez cały miesiąc". Miłość zaślepia, uzależnia i okalecza naszą niezależność. Pod pseudonimem "troska". Uwiązani, nie mogąc się sprzeciwić. Trudno to pojąć, najciężej będzie tym zakochanym bez wzajemności, ale liczy się empatia. Może druga osoba nie wchodzi w związki właśnie dlatego. Właśnie z powyższych powodów. Duże znaczenie ma charakter tej osoby. Ale wracając do tematu, nawet jeśli lądujemy we freds'ach nie oznacza to końca, ale nie oznacza też tego, że mamy walczyć nie wiadomo jak. Taki upór zaprowadzi nas jedynie do większego cierpienia. On/ona się zgodzi, ty się wkręcisz, a po tygodniu usłyszysz "nie pasujemy do siebie" i zrobisz głupie rzeczy.
  Tak więc kończąc tą myśl, zastosuj powyższe rady w poście, spójrz wzrokiem osoby twoich wzdychań i zrozum co on/ona czuje nim podejmiesz pochopne decyzję.
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieodwzajemniona miłość bardzo boli. Kiedyś zakochałem się w dziewczynie, która nie odwzajemniała mojej miłości i to bolało. Cierpiałem przez dłuższy czas - jednak po czasie ból minął.

  Czas goi rany, to czysta prawda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja osobiście jeszcze nigdy się w nikim nie zakochałem, ale wiem, że taka nieodwzajemniona miłość nie byłaby fajna rzeczą

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post ;) doświadczyłam kiedyś nieodwzajemnionej miłości okropny ból.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny post. Ja kiedyś podkochiwałam się w koledze z klasy, a on wybrał moją przyjaciółkę, bardzo to przeżywałam. Byli ze sobą rok, a teraz jakoś wyszło, że po paru latach to my się ze sobą spotykamy... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i powodzenia życzę :P Również pozdrawiam :>

   Usuń
 7. Nieodwzajemniona miłość to moim zdaniem jeszcze gorsze uczucie niż złamane serce, chociaż nigdy żadnego z nich nie doświadczyłam. Podoba mi się jak piszesz-krótko, konkretnie i na temat :)
  MÓJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 8. Nieodwzajemniona miłość chyba najbardziej boli i zostawia wielki ślad w naszym sercu, ciężko jest o tym zapomnieć gdy na początku ktoś zrobił nam nadzieję a później nic z tego :/
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Nieodwzajemniona miłość to bardzo przykre zjawisko... Szczerze współczuję każdemu, komu przyszło się z nim zmagać. Twoje wskazówki są bardzo trafione, ale niekiedy trudno się do nich zastosować. W takich sytuacjach przeważnie emocje biorą górę nad rozsądkiem

  OdpowiedzUsuń
 10. Mądre słowa i mądry post ♥ Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaintrygował mnie twój post. Piszesz to z doświadczenia? Czy może masz kogoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak napisałam na początku " Każdy z nas był kiedyś zakochany, a jego uczucie nie było odwzajemnione" więc jak widać z doświadczenia :D. A co do tego czy mam kogoś to wydaje mi się że to jest prywatna sprawa ;D.

   Usuń
 12. Very cool post, dear! <3
  I'd be happy blogging friendship and mutual subscription ♥
  Julia Shkvo

  OdpowiedzUsuń
 13. Hej! Kiedy jakiś nowy post?

  OdpowiedzUsuń
 14. bardzo mądry i ciekawy wpis! pozdrawiam!
  http://pluukasiewicz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera.  Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .
Rodzaje Przyjaźni: * Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się,…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?

Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


   Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.

Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i ba…