Przejdź do głównej zawartości

Zazdrość

Hej, dawno mnie tu nie było, co u Was ? U mnie dużo się zmieniło już po maturze i na szczęście  po stresie :) Ustne matury zdane i to na bardzo dobry wynik, a pisemne dopiero wyniki w czerwcu, ale myślę że będzie dobrze :))


Czym jest Zazdrość??
    To frustracja wynikająca z strachu, że można coś lub kogoś utracić. Od wieków łączona jest z miłością i uważna za uczucie negatywne które może prowadzić do rozpadu związku. Z drugiej strony zazdrość to siła która w jakimś stopniu buduje Naszą miłość i zaangażowanie w związek. Czy zazdrość może być chorobliwa lub patologiczna?


Zazdrość w miłości?
      Wynika często z niskiej oceny samego siebie jako partnera, ale także z tego iż bazujemy tylko na samoocenie i opinii naszego partnera. Zaangażowanie w związek, poświęcony czas, energia, utrzymywanie stałych relacji może doprowadzić do uzależnienia w związku, a także do zazdrości. Im bardziej nie wyobrażasz sobie życia bez ukochanej osoby tym bardziej ją ograniczasz i masz podstawy do zazdrości. W bliskich relacjach obowiązuje reguła wyłączności, która polega na tym, że pewne zachowania i działania są zarezerwowane tylko dla partnera. Możemy wychodzić z założenia i wmawiać sobie że z partnerem odpoczywamy i tylko jemu się zwierzamy. Pamiętajmy, że mimo wszystko to też buduje zazdrość.


Obsesyjna zazdrość
    Jest to chyba najbardziej znany rodzaj zazdrości. Charakteryzuje się brakiem zaufania, agresją, chęcią kontrolowania drugiej osoby . Jeśli Twój partner/ partnerka ma podobne objawy pamiętaj, że to jest choroba i on wymaga leczenia u psychologa. Jednak wiele związków nie wytrzymuje takiej próby.
Chorobliwa zazdrość
Objawia się w postaci ciągłych podejrzeń o zdrady, sprawdzania działań partnera i obwinianie go za niską jakość związku. Na bazie tej zazdrości może rodzić się depresja, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do samobójstwa. Ludzie zazdrośni nie potrafią racjonalnie myśleć, często nadużywają alkoholu co tylko zwiększa strach przed zdradą.
                                          Metody na zazdrość ?

* Zaufaj swojej partnerce, partnerowi - Zaufanie, oznacza danie partnerowi wolną przestrzeń. NIE ZAGLĄDAJ W TELEFON, zostaw jej Facebooka w spokoju. Oboje potrzebujecie przestrzeni. Nikt z nas nie chce być więziony w klatce, nawet gdyby miała być ze złota.
* Przygotuj się na utratę- Poczucie, że związek się zakończył stawia Cię w bardzo niekorzystnej sytuacji, gdzie jesteś bardzo podatny na wszelkiego rodzaju zranienia. Może to dziwni zabrzmieć ale po prostu wyobraź sobie, że twój związek się zakończył ... a Ty masz się jak najbardziej w porządku . Tak naprawdę radzisz sobie świetnie projektując swoje życie na nowo z ogromną pasją i zaangażowaniem.
* Ogarnij swoją wyobraźnie- Zamknij oczy, weź głęboki wdech i wydech, odpręż się i pomyśl o tych wszystkich sytuacjach które powodują u Ciebie zazdrość i wyobraź sobie jak by było gdybyś w tych sytuacjach zachował zimną krew i spokój ducha?
W końcu kocha Ciebie, a nie kogoś innego- właśnie dlatego, że masz w sobie "to coś", w sumie to sprawia, że łączy was fantastyczna więź. Więc przestań zadręczać się pytaniem "Dlaczego wybrała właśnie Mnie". Tylko zacznij się cieszyć, że to jesteś Ty.
Nie dawajcie sobie powodu do zazdrości, a wasza milosc będzie jeszcze większa niż teraz :). Choć wiem, sama że z tą zazdrością jest różnie.
            Pozdrawiam K.

Komentarze

 1. Takiego wpisu nam brakowało. Właśnie jedna z nas miała dziś nie przyjemną sytuację w której była zazdrosna o chłopaka :/ Dobrze nam zrobiło czytanie tego wpisu. Cytaty super. Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, cieszę się że pomogło :). Pozdrawiam ;*

   Usuń
 2. Bardzo fajny post :) Niestety, zazdrość to dość częste zjawisko w naszych czasach ;/ Nie tylko wśród dorosłych, ale też wśród młodzieży ;/ Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Niestety masz racje :C . Pozdrawiam :*

   Usuń
 3. Fajny post, może następnym razem "nazwiesz" inne uczucia? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Zobaczymy :) Pozdrawiam :*

   Usuń
 4. Czasami zazdrość jest dobra wtedy druga osoba wie, że nam na niej zależy i że boimy się ją stracić gorzej jak to przechodzi w obsesyjną zazdrość :/
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdrość jest dobra w związku, jednak nieprzesadna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze będzie zle jeśli sie z czymś przesadzi :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Ja nie jestem wogole zazdrosna o meza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to gratuluję i życzę szczęścia :p. Pozdrawiam :*

   Usuń
 7. Kiedyś bywałam zazdrosna, teraz to mój chłopak jest zazdrosny o mnie. Taka zamiana ról :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe też mam zazdrosnego chłopaka, choć ja też jestem o niego troszkę zazdrosna czasami :) Pozdeawiam i życzę szczescia :*

   Usuń
 8. Fajnie napisany i bardzo prawdziwy post ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje bardzo :). Pozdrawiam :)

   Usuń
 9. Zazdrość istnieje nie tylko w związkach, istnieje w zwykłych relacjach z drugim człowiekiem. Zazdrościmy komuś że mu się lepiej powodzi albo ma coś czego my nie mamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz duzo racji, kazdy kazdemu czegos zazdrosci ;/ Pozdrawiam :)

   Usuń
 10. Często właśnie zazdrość wynika z braku zaufania. Jednak druga strona również nie powinna dawać powody do zazdrości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze się niestety znajduje jakis powód do zazdrosci :) chociaż by najmniejszy :( Pozdrawiam :)

   Usuń
 11. Wszystko z umiarem, odrobina zazdrości podsyca namiętność w związku. Najczęściej to kobiety są przesadnie zazdrosne o swoich mężów/partnerów i najchętniej zamknęłoby ich w klatce i kontrolowały nawet ich myśli :D Panowie raczej nie są aż takie zazdrośni o swoje połowice :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj mężczyźni też są strasznymi zazdrosnikami :)

   Usuń
 12. Ja niestety jestem strasznym zazdrośnikiem, czasami to fajne a czasami głupie i nie potrzebne. Ehh z tą zazdrością to czasem same kłopoty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe :) Niestety z nią bywa różnie :)

   Usuń
 13. Zazdrość niby taka zła, a jednak potrzebna ;) Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jedyną rzeczą, której nie lubię to zazdrość i nie rozumiem ludzi , którzy są zazdrośni:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zazdrosc w zwiazku jest zdrowa i wskazana ale tylko do pewnego momentu

  OdpowiedzUsuń
 16. Zazdrość niestety nie jest spotykanym zjawiskiem tylko w związkach, a także w codziennym życiu, gdy człowiek przez ciężką pracę coś osiąga a ktoś inny z zazdrości chce nam to odebrać :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudowny wpis,cudowny blog <3 zostanę na dłużej :*

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię rozsądną zazdrość w związku partnerskim, żadną poza tym..
  Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja jestem mega zazdrośnicą

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kryzys w związku 💔 😢

     Hej, co tam u was? Dawno mnie tu nie było. Dużo się zmieniło, ale to innym razem. Dziś o kryzysie w związku ... dość znanym temacie choć może nie wszystkim :)
Czym on jest❓
     Według mnie "kryzys" to okres przełomu. W który zawiera się wybór, decydowanie, nasze zmagania. Kryzysowi towarzyszą też emocje i stany takie jak: lęk, strach czy nawet cierpienie.


Po czym poznamy kryzys w związku❓
Często się kłócicie, wszystko Was irytuje. Druga połówka Cię drażni. Macie poczucie, że w niczym nie jesteście w stanie się dogadać. Macie siebie dość, albo inaczej: Oddalacie się od siebie. Coraz mniej czasu spędzacie razem, coraz mniej rozmawiacie, coraz mniej Was łączy. Coraz mniej interesuje Cię partner jego przemyślenia i plany. Przestaje wam zależeć. Pojawia się rutyna i obojętność. Masz poczucie, że emocje między wami wygasły.


 Jak poznać, że oddalacie się od Siebie❓
★ Krytykuje i czepia się Twojego wyglądu?- 'ta bluza?' Wyglądasz w niej okropnie. "Co TY zrobiłaś z wł…

"Skarbie zróbmy sobie przerwe" ...

Witam serdecznie po przerwie💛💗💜
   W momencie pojawienia się kłopotów w związku rzeczą naturalną jest szukanie pozytywnych rozwiązań. Rozmowy o waszych emocjach, potrzebach oraz wymaganiach mogą tu nie wystarczyć. Wtedy jedno z Was, a być może nawet oboje podejmujecie prawie że najważniejszą decyzje w waszym związku. Decyzję o tak zwanej " przerwie w związku ". O ile na początku może wam się wydawać to głupim pomysłem, może was to zaskoczyć czy też zdołować , separacja wcale nie jest złym rozwiązaniem.
Kiedy przerwa w związku ma sens?
🌸Jeśli naprawdę chcecie ratować Wasz związek, ale nie macie żadnego innego pomysłu już ponieważ od pewnego czasu nie umiecie ze Sobą już rozmawiać.🙍
🌸Potrzebujecie czasu żeby pobyć trochę w samotności, poukładać sobie w głowie różne plany, sprawdzić jak by wyglądało życie bez partnera.🕓🕖🕔
🌸 Wpadliście w rutynę i nie robicie nic by Was związek wyszedł na prostą. Odpoczynek od Siebie pomoże zatęsknić.😓

Przerwa zaszkodzi jeżeli ...
🔓Rozc…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…