Przejdź do głównej zawartości

Zazdrość

Hej, dawno mnie tu nie było, co u Was ? U mnie dużo się zmieniło już po maturze i na szczęście  po stresie :) Ustne matury zdane i to na bardzo dobry wynik, a pisemne dopiero wyniki w czerwcu, ale myślę że będzie dobrze :))


Czym jest Zazdrość??
    To frustracja wynikająca z strachu, że można coś lub kogoś utracić. Od wieków łączona jest z miłością i uważna za uczucie negatywne które może prowadzić do rozpadu związku. Z drugiej strony zazdrość to siła która w jakimś stopniu buduje Naszą miłość i zaangażowanie w związek. Czy zazdrość może być chorobliwa lub patologiczna?


Zazdrość w miłości?
      Wynika często z niskiej oceny samego siebie jako partnera, ale także z tego iż bazujemy tylko na samoocenie i opinii naszego partnera. Zaangażowanie w związek, poświęcony czas, energia, utrzymywanie stałych relacji może doprowadzić do uzależnienia w związku, a także do zazdrości. Im bardziej nie wyobrażasz sobie życia bez ukochanej osoby tym bardziej ją ograniczasz i masz podstawy do zazdrości. W bliskich relacjach obowiązuje reguła wyłączności, która polega na tym, że pewne zachowania i działania są zarezerwowane tylko dla partnera. Możemy wychodzić z założenia i wmawiać sobie że z partnerem odpoczywamy i tylko jemu się zwierzamy. Pamiętajmy, że mimo wszystko to też buduje zazdrość.


Obsesyjna zazdrość
    Jest to chyba najbardziej znany rodzaj zazdrości. Charakteryzuje się brakiem zaufania, agresją, chęcią kontrolowania drugiej osoby . Jeśli Twój partner/ partnerka ma podobne objawy pamiętaj, że to jest choroba i on wymaga leczenia u psychologa. Jednak wiele związków nie wytrzymuje takiej próby.
Chorobliwa zazdrość
Objawia się w postaci ciągłych podejrzeń o zdrady, sprawdzania działań partnera i obwinianie go za niską jakość związku. Na bazie tej zazdrości może rodzić się depresja, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do samobójstwa. Ludzie zazdrośni nie potrafią racjonalnie myśleć, często nadużywają alkoholu co tylko zwiększa strach przed zdradą.
                                          Metody na zazdrość ?

* Zaufaj swojej partnerce, partnerowi - Zaufanie, oznacza danie partnerowi wolną przestrzeń. NIE ZAGLĄDAJ W TELEFON, zostaw jej Facebooka w spokoju. Oboje potrzebujecie przestrzeni. Nikt z nas nie chce być więziony w klatce, nawet gdyby miała być ze złota.
* Przygotuj się na utratę- Poczucie, że związek się zakończył stawia Cię w bardzo niekorzystnej sytuacji, gdzie jesteś bardzo podatny na wszelkiego rodzaju zranienia. Może to dziwni zabrzmieć ale po prostu wyobraź sobie, że twój związek się zakończył ... a Ty masz się jak najbardziej w porządku . Tak naprawdę radzisz sobie świetnie projektując swoje życie na nowo z ogromną pasją i zaangażowaniem.
* Ogarnij swoją wyobraźnie- Zamknij oczy, weź głęboki wdech i wydech, odpręż się i pomyśl o tych wszystkich sytuacjach które powodują u Ciebie zazdrość i wyobraź sobie jak by było gdybyś w tych sytuacjach zachował zimną krew i spokój ducha?
W końcu kocha Ciebie, a nie kogoś innego- właśnie dlatego, że masz w sobie "to coś", w sumie to sprawia, że łączy was fantastyczna więź. Więc przestań zadręczać się pytaniem "Dlaczego wybrała właśnie Mnie". Tylko zacznij się cieszyć, że to jesteś Ty.
Nie dawajcie sobie powodu do zazdrości, a wasza milosc będzie jeszcze większa niż teraz :). Choć wiem, sama że z tą zazdrością jest różnie.
            Pozdrawiam K.

Komentarze

 1. Takiego wpisu nam brakowało. Właśnie jedna z nas miała dziś nie przyjemną sytuację w której była zazdrosna o chłopaka :/ Dobrze nam zrobiło czytanie tego wpisu. Cytaty super. Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, cieszę się że pomogło :). Pozdrawiam ;*

   Usuń
 2. Bardzo fajny post :) Niestety, zazdrość to dość częste zjawisko w naszych czasach ;/ Nie tylko wśród dorosłych, ale też wśród młodzieży ;/ Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Niestety masz racje :C . Pozdrawiam :*

   Usuń
 3. Fajny post, może następnym razem "nazwiesz" inne uczucia? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami zazdrość jest dobra wtedy druga osoba wie, że nam na niej zależy i że boimy się ją stracić gorzej jak to przechodzi w obsesyjną zazdrość :/
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdrość jest dobra w związku, jednak nieprzesadna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze będzie zle jeśli sie z czymś przesadzi :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Ja nie jestem wogole zazdrosna o meza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to gratuluję i życzę szczęścia :p. Pozdrawiam :*

   Usuń
 7. Kiedyś bywałam zazdrosna, teraz to mój chłopak jest zazdrosny o mnie. Taka zamiana ról :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe też mam zazdrosnego chłopaka, choć ja też jestem o niego troszkę zazdrosna czasami :) Pozdeawiam i życzę szczescia :*

   Usuń
 8. Fajnie napisany i bardzo prawdziwy post ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zazdrość istnieje nie tylko w związkach, istnieje w zwykłych relacjach z drugim człowiekiem. Zazdrościmy komuś że mu się lepiej powodzi albo ma coś czego my nie mamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz duzo racji, kazdy kazdemu czegos zazdrosci ;/ Pozdrawiam :)

   Usuń
 10. Często właśnie zazdrość wynika z braku zaufania. Jednak druga strona również nie powinna dawać powody do zazdrości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze się niestety znajduje jakis powód do zazdrosci :) chociaż by najmniejszy :( Pozdrawiam :)

   Usuń
 11. Wszystko z umiarem, odrobina zazdrości podsyca namiętność w związku. Najczęściej to kobiety są przesadnie zazdrosne o swoich mężów/partnerów i najchętniej zamknęłoby ich w klatce i kontrolowały nawet ich myśli :D Panowie raczej nie są aż takie zazdrośni o swoje połowice :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj mężczyźni też są strasznymi zazdrosnikami :)

   Usuń
 12. Ja niestety jestem strasznym zazdrośnikiem, czasami to fajne a czasami głupie i nie potrzebne. Ehh z tą zazdrością to czasem same kłopoty ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zazdrość niby taka zła, a jednak potrzebna ;) Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jedyną rzeczą, której nie lubię to zazdrość i nie rozumiem ludzi , którzy są zazdrośni:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zazdrosc w zwiazku jest zdrowa i wskazana ale tylko do pewnego momentu

  OdpowiedzUsuń
 16. Zazdrość niestety nie jest spotykanym zjawiskiem tylko w związkach, a także w codziennym życiu, gdy człowiek przez ciężką pracę coś osiąga a ktoś inny z zazdrości chce nam to odebrać :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudowny wpis,cudowny blog <3 zostanę na dłużej :*

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię rozsądną zazdrość w związku partnerskim, żadną poza tym..
  Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja jestem mega zazdrośnicą

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera.  Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .
Rodzaje Przyjaźni: * Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się,…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?

Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


   Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.

Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i ba…