Przejdź do głównej zawartości

Kryzys w związku 💔 😢

      
 
     Hej, co tam u was? Dawno mnie tu nie było. Dużo się zmieniło, ale to innym razem. Dziś o kryzysie w związku ... dość znanym temacie choć może nie wszystkim :)
 
Czym on jest❓
     Według mnie "kryzys" to okres przełomu. W który zawiera się wybór, decydowanie, nasze zmagania. Kryzysowi towarzyszą też emocje i stany takie jak: lęk, strach czy nawet cierpienie.

       
Po czym poznamy kryzys w związku❓
    Często się kłócicie, wszystko Was irytuje. Druga połówka Cię drażni. Macie poczucie, że w niczym nie jesteście w stanie się dogadać. Macie siebie dość, albo inaczej: Oddalacie się od siebie. Coraz mniej czasu spędzacie razem, coraz mniej rozmawiacie, coraz mniej Was łączy. Coraz mniej interesuje Cię partner jego przemyślenia i plany. Przestaje wam zależeć. Pojawia się rutyna i obojętność. Masz poczucie, że emocje między wami wygasły.
 

 Jak poznać, że oddalacie się od Siebie❓
Krytykuje i czepia się Twojego wyglądu?- 'ta bluza?' Wyglądasz w niej okropnie. "Co TY zrobiłaś z włosami?"
Unika kontaktu fizycznego- Kiedy podchodzisz do niego, żeby się przytulić, wyraźnie czujesz jak się spina .
Sypiacie ze sobą, ale czujesz, że tylko to wam zostało?-  Używasz sexu jako jedynego narzędzia żeby się zbliżyć, myślisz że to jedyna szansa aby się zbliżyć do siebie.
Przestał do Ciebie dzwonić-  (Pewnie, po paru latach się to zdarza, ale wtedy nie ma mowy o innych sygnałach), dzwoni bardzo rzadko i masz wrażenie, że jest to wymuszone.
Zaczyna zwracać uwagę na inne kobiety- nagle opowiada Ci o nowo poznanej dziewczynie, zaczyna z nią pisać .
Zaczyna porównywać Cię z innymi kobietami - "Tamta ma taką ładną figurę" , " Powinnaś zacząć chodzić w obcasach, jak inne".

★  Przestał mówić, że Cię kocha- Kiedy mówisz mu że Go kochasz on odpowiada Ci 'YHYM' wtedy masz wrażenie jak by mówił Ci ' Odczep się' . Nie patrzy Ci w oczy, mówi to machinalnie.

★★  Czujesz się przy nim nieatrakcyjna, odtrącona? To jest sygnał który nie może zostać zbagatelizowany przez Ciebie. Kobieta kochana nie może czuć się niefajna czy też nieatrakcyjna. Chyba, że jest z totalnym dupkiem, ale wtedy trzeba uciekać tym bardziej.
     
     Czy można Go uniknąć❓
     Moim zdaniem nie,ale do końca nie wiem. Oczywiście gdzieś w świecie znajdują się pary które żyją "długo i szczęśliwie" jak w bajce. Moja opinia jest taka, że jeśli żyjemy ze sobą długo to kryzysy się po prostu  zdarzają. Może chociaż dlatego, że związek się zmienia, a My razem z nim. Poznajemy się nawzajem i to się na początku sprawdza. Ale potem przychodzą inne rzeczy np. praca czy też zamieszkanie razem. Są to nowe rzeczy w których musisz się na nowo odnaleźć. Oprócz zmian w związku pojawiają się inne przyczyny kryzysu np. czynniki zewnętrzne bądź nieprzewidziane zdarzenia losowe. Na różnych etapach w związku mamy różne potrzeby czy wartości. Natomiast wiele przyczyn kryzysu można ominąć bo pewnie każde kryzysy są do ominięcia. Dlatego spróbujcie porozmawiać szczerze i może uda się wszystko naprawić. 
                                                             Pozdrawiam K 😀  

Komentarze

 1. No to ja już nie wiem, czy u nas kryzys czy nie. Czuję się atrakcyjna i niby wszystko powinno być ok, ale odkąd pojawiło się dziecko spędzamy ze sobą o wiele mniej czasu i mężowi jakby tego nie brakowało tak bardzo jak mi. Poza tym coś mi hormony ześwirowały i po prostu nie można mnie skrytykować, bo wpadam w szał :P Nie byłam taka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że ty czujesz się PIĘKNA ♥. a z Mężem po prostu usiądź i porozmawiaj o tym co Was boli ;D pozdrawiam :*

   Usuń
 2. No niestety tak czasami bywa, ale ważne żeby ze sobą dużo rozmawiać :)
  POZDRAWIAM,
  MALWA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest najważniejszy fundament związku :). Również pozdrawiam :>

   Usuń
 3. Kryzys w związku - jak ja to doskonale znam.. gdy to się zaczyna staje się innym człowiekiem jakbym mówiła "och to Ty, jak szybko przeleciał ten dobry czas.. to choć rozgość się bo chwilę to potrwa.." U nas pomaga kilka dni takich na odizolowaniu od siebie, każdy ma czas przemyśleć czy jakoś ochłonąć. Ale najlepiej działa wspólne dłuższe wolne - choć też nie zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No może taka chwilowa przerwa to dobry pomysł, ale nie każda para daje sobie z tym rade :) Pozdrawiam

   Usuń
 4. Niestety nie mogę z własnych doświadczeń wypowiedzieć się dogłębnie na ten temat :)
  Myślę, że na kryzys wpływa wiele czynników, o których niekiedy nawet nie mamy pojęcia.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z autopsji wiem, ze jesli juz pojawiaja siemęża takie rzeczy ktore opisalas, zdecydowanie czesciej niz sporadyczne kłótnie po ktorych przez chwile partnerzy maja uczucie ze jest im siebie dość raczej lepiej to zakończyć, poniewaz trwanie w tym nie dąży do niczego, jak tylko do częstego ranienia sie i w koncu do nienawisci...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100 % z Tobą :) pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Ja jeszcze nigdy nie byłam w takim prawdziwym stałym związku więc nie mogę się za bardzo wypowiedzieć na ten temat, ale myślę, że każda para czasami chociaż raz musi czegoś takiego doświadczyć :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jeszcze przed Tobą :) Pozdrawiam :>

   Usuń
 7. Uffff jak ja się ciesze, nie miałem nigdy takiego czegoś z moją połówką, A na to wszystko jedyny przepis to tylko rozmowa wspólna i chęci porozumienia się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nic tylko gratulować :) Szczęścia :)

   Usuń
 8. Witam moim zdaniem w każdym związku bywa kryzys ale gdy uczucia są prawdziwe to każdy kryzys da się pokonać pozdrawiam 😉☺

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam moim zdaniem w każdym związku bywa kryzys ale gdy uczucia są prawdziwe to każdy kryzys da się pokonać pozdrawiam 😉☺

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Skarbie zróbmy sobie przerwe" ...

Witam serdecznie po przerwie💛💗💜
   W momencie pojawienia się kłopotów w związku rzeczą naturalną jest szukanie pozytywnych rozwiązań. Rozmowy o waszych emocjach, potrzebach oraz wymaganiach mogą tu nie wystarczyć. Wtedy jedno z Was, a być może nawet oboje podejmujecie prawie że najważniejszą decyzje w waszym związku. Decyzję o tak zwanej " przerwie w związku ". O ile na początku może wam się wydawać to głupim pomysłem, może was to zaskoczyć czy też zdołować , separacja wcale nie jest złym rozwiązaniem.
Kiedy przerwa w związku ma sens?
🌸Jeśli naprawdę chcecie ratować Wasz związek, ale nie macie żadnego innego pomysłu już ponieważ od pewnego czasu nie umiecie ze Sobą już rozmawiać.🙍
🌸Potrzebujecie czasu żeby pobyć trochę w samotności, poukładać sobie w głowie różne plany, sprawdzić jak by wyglądało życie bez partnera.🕓🕖🕔
🌸 Wpadliście w rutynę i nie robicie nic by Was związek wyszedł na prostą. Odpoczynek od Siebie pomoże zatęsknić.😓

Przerwa zaszkodzi jeżeli ...
🔓Rozc…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…