Przejdź do głównej zawartości

Kryzys w związku 💔 😢

      
 
     Hej, co tam u was? Dawno mnie tu nie było. Dużo się zmieniło, ale to innym razem. Dziś o kryzysie w związku ... dość znanym temacie choć może nie wszystkim :)
 
Czym on jest❓
     Według mnie "kryzys" to okres przełomu. W który zawiera się wybór, decydowanie, nasze zmagania. Kryzysowi towarzyszą też emocje i stany takie jak: lęk, strach czy nawet cierpienie.

       
Po czym poznamy kryzys w związku❓
    Często się kłócicie, wszystko Was irytuje. Druga połówka Cię drażni. Macie poczucie, że w niczym nie jesteście w stanie się dogadać. Macie siebie dość, albo inaczej: Oddalacie się od siebie. Coraz mniej czasu spędzacie razem, coraz mniej rozmawiacie, coraz mniej Was łączy. Coraz mniej interesuje Cię partner jego przemyślenia i plany. Przestaje wam zależeć. Pojawia się rutyna i obojętność. Masz poczucie, że emocje między wami wygasły.
 

 Jak poznać, że oddalacie się od Siebie❓
Krytykuje i czepia się Twojego wyglądu?- 'ta bluza?' Wyglądasz w niej okropnie. "Co TY zrobiłaś z włosami?"
Unika kontaktu fizycznego- Kiedy podchodzisz do niego, żeby się przytulić, wyraźnie czujesz jak się spina .
Sypiacie ze sobą, ale czujesz, że tylko to wam zostało?-  Używasz sexu jako jedynego narzędzia żeby się zbliżyć, myślisz że to jedyna szansa aby się zbliżyć do siebie.
Przestał do Ciebie dzwonić-  (Pewnie, po paru latach się to zdarza, ale wtedy nie ma mowy o innych sygnałach), dzwoni bardzo rzadko i masz wrażenie, że jest to wymuszone.
Zaczyna zwracać uwagę na inne kobiety- nagle opowiada Ci o nowo poznanej dziewczynie, zaczyna z nią pisać .
Zaczyna porównywać Cię z innymi kobietami - "Tamta ma taką ładną figurę" , " Powinnaś zacząć chodzić w obcasach, jak inne".

★  Przestał mówić, że Cię kocha- Kiedy mówisz mu że Go kochasz on odpowiada Ci 'YHYM' wtedy masz wrażenie jak by mówił Ci ' Odczep się' . Nie patrzy Ci w oczy, mówi to machinalnie.

★★  Czujesz się przy nim nieatrakcyjna, odtrącona? To jest sygnał który nie może zostać zbagatelizowany przez Ciebie. Kobieta kochana nie może czuć się niefajna czy też nieatrakcyjna. Chyba, że jest z totalnym dupkiem, ale wtedy trzeba uciekać tym bardziej.
     
     Czy można Go uniknąć❓
     Moim zdaniem nie,ale do końca nie wiem. Oczywiście gdzieś w świecie znajdują się pary które żyją "długo i szczęśliwie" jak w bajce. Moja opinia jest taka, że jeśli żyjemy ze sobą długo to kryzysy się po prostu  zdarzają. Może chociaż dlatego, że związek się zmienia, a My razem z nim. Poznajemy się nawzajem i to się na początku sprawdza. Ale potem przychodzą inne rzeczy np. praca czy też zamieszkanie razem. Są to nowe rzeczy w których musisz się na nowo odnaleźć. Oprócz zmian w związku pojawiają się inne przyczyny kryzysu np. czynniki zewnętrzne bądź nieprzewidziane zdarzenia losowe. Na różnych etapach w związku mamy różne potrzeby czy wartości. Natomiast wiele przyczyn kryzysu można ominąć bo pewnie każde kryzysy są do ominięcia. Dlatego spróbujcie porozmawiać szczerze i może uda się wszystko naprawić. 
                                                             Pozdrawiam K 😀  

Komentarze

 1. No to ja już nie wiem, czy u nas kryzys czy nie. Czuję się atrakcyjna i niby wszystko powinno być ok, ale odkąd pojawiło się dziecko spędzamy ze sobą o wiele mniej czasu i mężowi jakby tego nie brakowało tak bardzo jak mi. Poza tym coś mi hormony ześwirowały i po prostu nie można mnie skrytykować, bo wpadam w szał :P Nie byłam taka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że ty czujesz się PIĘKNA ♥. a z Mężem po prostu usiądź i porozmawiaj o tym co Was boli ;D pozdrawiam :*

   Usuń
 2. No niestety tak czasami bywa, ale ważne żeby ze sobą dużo rozmawiać :)
  POZDRAWIAM,
  MALWA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest najważniejszy fundament związku :). Również pozdrawiam :>

   Usuń
 3. Kryzys w związku - jak ja to doskonale znam.. gdy to się zaczyna staje się innym człowiekiem jakbym mówiła "och to Ty, jak szybko przeleciał ten dobry czas.. to choć rozgość się bo chwilę to potrwa.." U nas pomaga kilka dni takich na odizolowaniu od siebie, każdy ma czas przemyśleć czy jakoś ochłonąć. Ale najlepiej działa wspólne dłuższe wolne - choć też nie zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No może taka chwilowa przerwa to dobry pomysł, ale nie każda para daje sobie z tym rade :) Pozdrawiam

   Usuń
 4. Niestety nie mogę z własnych doświadczeń wypowiedzieć się dogłębnie na ten temat :)
  Myślę, że na kryzys wpływa wiele czynników, o których niekiedy nawet nie mamy pojęcia.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z autopsji wiem, ze jesli juz pojawiaja siemęża takie rzeczy ktore opisalas, zdecydowanie czesciej niz sporadyczne kłótnie po ktorych przez chwile partnerzy maja uczucie ze jest im siebie dość raczej lepiej to zakończyć, poniewaz trwanie w tym nie dąży do niczego, jak tylko do częstego ranienia sie i w koncu do nienawisci...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jeszcze nigdy nie byłam w takim prawdziwym stałym związku więc nie mogę się za bardzo wypowiedzieć na ten temat, ale myślę, że każda para czasami chociaż raz musi czegoś takiego doświadczyć :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Uffff jak ja się ciesze, nie miałem nigdy takiego czegoś z moją połówką, A na to wszystko jedyny przepis to tylko rozmowa wspólna i chęci porozumienia się.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam moim zdaniem w każdym związku bywa kryzys ale gdy uczucia są prawdziwe to każdy kryzys da się pokonać pozdrawiam 😉☺

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam moim zdaniem w każdym związku bywa kryzys ale gdy uczucia są prawdziwe to każdy kryzys da się pokonać pozdrawiam 😉☺

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera.  Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .
Rodzaje Przyjaźni: * Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się,…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?

Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


   Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.

Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i ba…