Przejdź do głównej zawartości

"Skarbie zróbmy sobie przerwe" ...

 
Witam serdecznie po przerwie💛💗💜

   W momencie pojawienia się kłopotów w związku rzeczą naturalną jest szukanie pozytywnych rozwiązań. Rozmowy o waszych emocjach, potrzebach oraz wymaganiach mogą tu nie wystarczyć. Wtedy jedno z Was, a być może nawet oboje podejmujecie prawie że najważniejszą decyzje w waszym związku. Decyzję o tak zwanej " przerwie w związku ". O ile na początku może wam się wydawać to głupim pomysłem, może was to zaskoczyć czy też zdołować , separacja wcale nie jest złym rozwiązaniem.
Kiedy przerwa w związku ma sens?
🌸Jeśli naprawdę chcecie ratować Wasz związek, ale nie macie żadnego innego pomysłu już ponieważ od pewnego czasu nie umiecie ze Sobą już rozmawiać.🙍
🌸Potrzebujecie czasu żeby pobyć trochę w samotności, poukładać sobie w głowie różne plany, sprawdzić jak by wyglądało życie bez partnera.🕓🕖🕔
🌸 Wpadliście w rutynę i nie robicie nic by Was związek wyszedł na prostą. Odpoczynek od Siebie pomoże zatęsknić.😓

Przerwa zaszkodzi jeżeli ...
🔓 Rozchodzicie się z myślą, że z Waszego związku już nic nie będzie.  Czym bardziej się nad tym zastanawiacie to pauza w związku idzie w kierunku rozstania, a nie pomaga go uzdrowić.
🔓 Robicie sobie przerwę, by spotkać się z innymi ludźmi, aby przypomnieć Sobie, że istnieją na świecie inne kobiety i inni mężczyźni. To jest bardzo zły powód zrobienia sobie przerwy. 'Pauza' nie służy tu jako grunt pod flirt czy romans.
🔓 Nie ustalicie szczegółów np; kiedy znów się zobaczycie, co dalej zdecydujecie. W przeciwnym wypadku z tygodniowej przerwy zrobi się miesięczna itd. no i po związku.

Po co to ? 
Nie od dziś wiemy, że jeśli kobieta i mężczyzna do Siebie pasują- darzą się uczuciem nie potrzebują przerwy. Ale jeżeli już się nad tym zastanawiacie to powinno dać Wam to do myślenia. Dlaczego się tak stało? Może Was związek miał za słabe fundamenty? Może Wasze uczucie się wypaliło? Może do Siebie nic już nie czujecie, a nie potraficie wziąć odpowiedzialności za Swoje decyzje? Według mnie przerwa jest głupotą,  może mieć niespodziewany zwrot akcji ... Takie rozstania nie należą do najłatwiejszych. Niekiedy nadmiar wolności może uderzyć do głowy jednemu z partnerów.Robi rzeczy które nie są do zaakceptowanie przez drugą osobę, jak choćby umawia się z innymi na randki . Wtedy związek skazany jest na bolesne zakończenie. Moim zdaniem chwilowe rozstania mają służyć (zazwyczaj) do poszukiwania nowych partnerów, a niby powinny sprzyjać przemyśleniom i poszukiwaniu rozwiązywania problemów.

Pamiętaj! Lekarstwem na jedną nieszczęśliwą miłość jest... kolejna miłość :)
Więc Głowa do góry! :P
                                                          Pozdrawiam K.💋💋

Komentarze

 1. Czasami tak jest, że dwie osoby dochodzą do wniosku, ze potrzebują przerwy ale po tym mało kiedy już coś znowu się układa :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację :) ale wszystko też zależy od pary :> Pozdrawiam :>

   Usuń
 2. Czasami ludzi dopada rutyna, chociaż zważmy że kiedyś też ludzie łączyli się w związki i jakoś nie potrzebowali tej przerwy, byli ze sobą mimo,pomimo i wbrew, jak to powiedział ktoś mądry " kiedyś jak coś się psuło to się to naprawiało a nie od razu wyrzucało do kosza"
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mądre słowa ;D Pozdrawiam :>

   Usuń
 3. Mądre słowa, obyś więcej takich pisała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne napisane. Jestem takiego samego zdania jak Ty :*
  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie to najlepsza okazja do zatęsknienia za pewnymi cechami partnera, które nas zachwycały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem przerwy w związku często pomagają, bo człowiek zaczyna wtedy doceniać drugiego człowieka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem to szczera rozmowa zawsze pomoże tylko trzeba chcieć, porozmawiać szczerze spokojnie połówka wasza nie skrzyczy czy nie uderzy cię z tego powodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadazam się z Tobą :)) Buzaki ;)

   Usuń
 8. Ciekawe przemyślenia. W moim najnowszym poście znajdziecie dodatkowe wskazówki w ostatniej jego sekcji :)
  https://szaman.biz/2018/02/01/techniki-psychoterapeutyczne/

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo fajny, mądry post, pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kryzys w związku 💔 😢

     Hej, co tam u was? Dawno mnie tu nie było. Dużo się zmieniło, ale to innym razem. Dziś o kryzysie w związku ... dość znanym temacie choć może nie wszystkim :)
Czym on jest❓
     Według mnie "kryzys" to okres przełomu. W który zawiera się wybór, decydowanie, nasze zmagania. Kryzysowi towarzyszą też emocje i stany takie jak: lęk, strach czy nawet cierpienie.


Po czym poznamy kryzys w związku❓
Często się kłócicie, wszystko Was irytuje. Druga połówka Cię drażni. Macie poczucie, że w niczym nie jesteście w stanie się dogadać. Macie siebie dość, albo inaczej: Oddalacie się od siebie. Coraz mniej czasu spędzacie razem, coraz mniej rozmawiacie, coraz mniej Was łączy. Coraz mniej interesuje Cię partner jego przemyślenia i plany. Przestaje wam zależeć. Pojawia się rutyna i obojętność. Masz poczucie, że emocje między wami wygasły.


 Jak poznać, że oddalacie się od Siebie❓
★ Krytykuje i czepia się Twojego wyglądu?- 'ta bluza?' Wyglądasz w niej okropnie. "Co TY zrobiłaś z wł…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…