Przejdź do głównej zawartości

"Skarbie zróbmy sobie przerwe" ...

 
Witam serdecznie po przerwie💛💗💜

   W momencie pojawienia się kłopotów w związku rzeczą naturalną jest szukanie pozytywnych rozwiązań. Rozmowy o waszych emocjach, potrzebach oraz wymaganiach mogą tu nie wystarczyć. Wtedy jedno z Was, a być może nawet oboje podejmujecie prawie że najważniejszą decyzje w waszym związku. Decyzję o tak zwanej " przerwie w związku ". O ile na początku może wam się wydawać to głupim pomysłem, może was to zaskoczyć czy też zdołować , separacja wcale nie jest złym rozwiązaniem.
Kiedy przerwa w związku ma sens?
🌸Jeśli naprawdę chcecie ratować Wasz związek, ale nie macie żadnego innego pomysłu już ponieważ od pewnego czasu nie umiecie ze Sobą już rozmawiać.🙍
🌸Potrzebujecie czasu żeby pobyć trochę w samotności, poukładać sobie w głowie różne plany, sprawdzić jak by wyglądało życie bez partnera.🕓🕖🕔
🌸 Wpadliście w rutynę i nie robicie nic by Was związek wyszedł na prostą. Odpoczynek od Siebie pomoże zatęsknić.😓

Przerwa zaszkodzi jeżeli ...
🔓 Rozchodzicie się z myślą, że z Waszego związku już nic nie będzie.  Czym bardziej się nad tym zastanawiacie to pauza w związku idzie w kierunku rozstania, a nie pomaga go uzdrowić.
🔓 Robicie sobie przerwę, by spotkać się z innymi ludźmi, aby przypomnieć Sobie, że istnieją na świecie inne kobiety i inni mężczyźni. To jest bardzo zły powód zrobienia sobie przerwy. 'Pauza' nie służy tu jako grunt pod flirt czy romans.
🔓 Nie ustalicie szczegółów np; kiedy znów się zobaczycie, co dalej zdecydujecie. W przeciwnym wypadku z tygodniowej przerwy zrobi się miesięczna itd. no i po związku.

Po co to ? 
Nie od dziś wiemy, że jeśli kobieta i mężczyzna do Siebie pasują- darzą się uczuciem nie potrzebują przerwy. Ale jeżeli już się nad tym zastanawiacie to powinno dać Wam to do myślenia. Dlaczego się tak stało? Może Was związek miał za słabe fundamenty? Może Wasze uczucie się wypaliło? Może do Siebie nic już nie czujecie, a nie potraficie wziąć odpowiedzialności za Swoje decyzje? Według mnie przerwa jest głupotą,  może mieć niespodziewany zwrot akcji ... Takie rozstania nie należą do najłatwiejszych. Niekiedy nadmiar wolności może uderzyć do głowy jednemu z partnerów.Robi rzeczy które nie są do zaakceptowanie przez drugą osobę, jak choćby umawia się z innymi na randki . Wtedy związek skazany jest na bolesne zakończenie. Moim zdaniem chwilowe rozstania mają służyć (zazwyczaj) do poszukiwania nowych partnerów, a niby powinny sprzyjać przemyśleniom i poszukiwaniu rozwiązywania problemów.

Pamiętaj! Lekarstwem na jedną nieszczęśliwą miłość jest... kolejna miłość :)
Więc Głowa do góry! :P
                                                          Pozdrawiam K.💋💋

Komentarze

 1. Czasami tak jest, że dwie osoby dochodzą do wniosku, ze potrzebują przerwy ale po tym mało kiedy już coś znowu się układa :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację :) ale wszystko też zależy od pary :> Pozdrawiam :>

   Usuń
 2. Czasami ludzi dopada rutyna, chociaż zważmy że kiedyś też ludzie łączyli się w związki i jakoś nie potrzebowali tej przerwy, byli ze sobą mimo,pomimo i wbrew, jak to powiedział ktoś mądry " kiedyś jak coś się psuło to się to naprawiało a nie od razu wyrzucało do kosza"
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądre słowa, obyś więcej takich pisała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne napisane. Jestem takiego samego zdania jak Ty :*
  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie to najlepsza okazja do zatęsknienia za pewnymi cechami partnera, które nas zachwycały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem przerwy w związku często pomagają, bo człowiek zaczyna wtedy doceniać drugiego człowieka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem to szczera rozmowa zawsze pomoże tylko trzeba chcieć, porozmawiać szczerze spokojnie połówka wasza nie skrzyczy czy nie uderzy cię z tego powodu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe przemyślenia. W moim najnowszym poście znajdziecie dodatkowe wskazówki w ostatniej jego sekcji :)
  https://szaman.biz/2018/02/01/techniki-psychoterapeutyczne/

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo fajny, mądry post, pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera.  Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .
Rodzaje Przyjaźni: * Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się,…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?

Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


   Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.

Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i ba…