Przejdź do głównej zawartości

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  
Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera. 
Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .

Rodzaje Przyjaźni:
* Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się, że rodzic nie potrafi wysłuchać swojej pociechy przez co dzieci szukają pomocy w internecie, co czasami może doprowadzić do tragedii. Wiadomo nie od dziś, że dzieci mają słabsza psychikę.Przyjaźń w rodzinie to też przyjaźń między małżonkami. Małżeństwo też musi umieć rozmawiać, nie powinno być tak, że pojawia się problem to oboje unikają tematu. Rodzinę buduje się na wzajemnym zaufaniu,szczerości bez tego rodzina może nie za dobrze sie dogadywać z czego moga wyniknąc poważne ubytki w życiu rodzinnym.
* Przyjaciel Rodziny- jest to człowiek oddany rodzinie, często bywa w naszym domu, traktujemy go jak członka rodziny, na którego możemy liczyć w każdej sytuacji. Ale takim przyjacielem rodziny nie koniecznie musi być jakiś znajomy :) . Może to być też jakiś zwierzak.


* Przyjaźń internetowa- Są momenty kiedy siadamy do komputera i wchodzimy na jakis portal społecznościowy.Poznajemy tam ciekawe osoby z którymi możemy o wszystkim porozmawiać, czasami lepiej jest się zwierzyć komuś w internecie i mieć czyste sumienie niż meczyć się :). Mam dużo znajomych w sieci i zie żałuję tego są to świetni ludzie :). Macie swoich Internetowych Przyjaciół? ;) 


Czy istnieje przyjaźń damsko-męska?
     Wyobraźmy sobie sytuacje w której poznaje się chłopak i dziewczyna. Po jakimś czasie okazuje się, że mają o czym rozmawiać, mają wspólne tematy. Zaczynają ze sobą spędzać czas, ich znajomość przeradza się w przyjaźń :). Mijają dni, miesiące a oni spędzają ze sobą każdą wolną chwile... znają swoje tajemnice, zwierzają się sobie z osobistych problemów. Wiadomo jak zawsze znajomi będą namawiać na związek .  Ale oni mówią że to tylko przyjaźń :). Po pewnym czasie dziewczyna mowi chłopakowi o swojej nowej sympatii, wiecie ... zakochała się, ale chłopak nie reaguje na to "obrazą",ani "fochem"... Cieszy się, ze szczęścia dziewczyny ;) Taka przyjaźń ma sens, ale tylko wtedy gdy trakujecie się jak rodzeństwo ;)

Osobiście mam takiego przyjaciela, są momenty kiedy się pokłócimy czy też nie odzywamy sie do siebie, tak - bez powodu. Czasami są sytuacje, że mam ochotę go udusić, czy zrobić mu coś, ale wydaje mi się, że on ma chęć zrobić to samo. Nie wyobrażam sobie, żeby go nie było.  Zawsze jest kiedy go potrzebuje, pogadamy, pośmiejemy się . A najważniejsze jest to, że zawsze mogę na niego liczyć ;) Dla mnie istnieje przyjaźń damsko męska, a dla was ?

Miłego weekendu :) Pozdrawiam K. :)

Komentarze

 1. Jeszcze nie tak dawno Miałam "przyjaciółkę " jednak po chwili zastanowienia uświadamiłam sobie że tak naprawdę ta osoba wcale nie jest moją przyjaciółką . Przyjaźń to zaufanie , zrozumienie, wsparcie a ja od niej tego nie miałam tylko narzekanie jak to ona ma źle i jak bardzo to ja jej nie rozumiem , a moje problemy, uczucia się nie liczyły bo najważniejsza jest ONA

  ZAPRASZAM DO SIEBIE :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, że w pore zauważyłas jaka jest naprawde :) Pozdrawiam :*

   Usuń
 2. Niestety nigdy nie doświadczyłam prawdziwej orzyjaźni, bo każda kończyła sie tak samo, a przyjaźń jest tym czegoście życiu mi brak. Super post!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystko w swoim czasie :) Dziekuje i Pozdrawiam :*

   Usuń
 3. Dla mnie przyjaźń jest wszystkim! Mam świetną przyjaciółkę, i mam nadzieję, że nigdy się na niej nie "przejadę". Czasami przyjaźń jest bolesna ale czasami to coś najpiękniejszego ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto mieć przyjaciela w osobie, którą się kocha! Dzieląc z kimś życie trafiamy na dobre i złe chwile, wsparcie w przyjaźni jest bardzo ważne, podobnie jak szczerość i zaufanie. A to też wytyczne związków! Cieszę się, że my - męźczyzna i kobieta Oporcz miłości, namiętności, jesteśmy też przyjaciółmi! Cudownie się nam podróżuje jak i żyje każdego dnia!
  http://mmenelmundo.blogspot.com/search/label/Chile%3A%20Skarby%20Atacamy-%20Lagunas%20Miscanti%20%26%20Miñigues?m=0

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się ze wszystkim, co tu przeczytałam. Moim zdaniem, przyjaźń damsko-męska istnieje i jest czasem bardziej udana niż kobieca.
  Bardzo ciekawy post :)
  La-karolla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesujący wpis. Podobają mi się Twoje przemyślenia na temat przyjaźni. Ciężko w tych czasach o dobrego przyjaciela któremu możemy zaufać.
  Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyjaźń przede wszystkim dla mnie jest czymś w rodzaju wszystkiego po kolei. Przyjaciel jest dla mnie najlepszym bratem/siostrą, kolegą/koleżanką itd. A wpis bardzo przemyślany i fajnie napisany :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja staram się nie ufać komuś w 100%, bo i tak znając życie wszystko się zepsuje:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja ufam tylko sobie, zbyt wielu osobom już zaufalam. Ale mam jedną przyjaciółkę z którą mogę wszystko ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby zaufac komuś trzeba ufać teź sobie :) Pozdrawiam :*

   Usuń
 10. Przyjaciele to wspaniała sprawa ❤️ Jednak trzeba rozważnie mianować ludzi przyjaciółmi

  OdpowiedzUsuń
 11. super jest mieć przyjaciół :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja niestety nie wierzę już w coś takiego jak przyjaźń. Miałam kilka osób, które mogłam nazwać przyjaciółmi,jednak wcześniej czy później okazało się że źle ich sobie dobrałam.
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawy post. No tak jest wiele odmian przyjaźni. Damsko-męska? Istnieje na pewno;)
  Zapraszam. Nowy wygląd!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kryzys w związku 💔 😢

     Hej, co tam u was? Dawno mnie tu nie było. Dużo się zmieniło, ale to innym razem. Dziś o kryzysie w związku ... dość znanym temacie choć może nie wszystkim :)
Czym on jest❓
     Według mnie "kryzys" to okres przełomu. W który zawiera się wybór, decydowanie, nasze zmagania. Kryzysowi towarzyszą też emocje i stany takie jak: lęk, strach czy nawet cierpienie.


Po czym poznamy kryzys w związku❓
Często się kłócicie, wszystko Was irytuje. Druga połówka Cię drażni. Macie poczucie, że w niczym nie jesteście w stanie się dogadać. Macie siebie dość, albo inaczej: Oddalacie się od siebie. Coraz mniej czasu spędzacie razem, coraz mniej rozmawiacie, coraz mniej Was łączy. Coraz mniej interesuje Cię partner jego przemyślenia i plany. Przestaje wam zależeć. Pojawia się rutyna i obojętność. Masz poczucie, że emocje między wami wygasły.


 Jak poznać, że oddalacie się od Siebie❓
★ Krytykuje i czepia się Twojego wyglądu?- 'ta bluza?' Wyglądasz w niej okropnie. "Co TY zrobiłaś z wł…

"Skarbie zróbmy sobie przerwe" ...

Witam serdecznie po przerwie💛💗💜
   W momencie pojawienia się kłopotów w związku rzeczą naturalną jest szukanie pozytywnych rozwiązań. Rozmowy o waszych emocjach, potrzebach oraz wymaganiach mogą tu nie wystarczyć. Wtedy jedno z Was, a być może nawet oboje podejmujecie prawie że najważniejszą decyzje w waszym związku. Decyzję o tak zwanej " przerwie w związku ". O ile na początku może wam się wydawać to głupim pomysłem, może was to zaskoczyć czy też zdołować , separacja wcale nie jest złym rozwiązaniem.
Kiedy przerwa w związku ma sens?
🌸Jeśli naprawdę chcecie ratować Wasz związek, ale nie macie żadnego innego pomysłu już ponieważ od pewnego czasu nie umiecie ze Sobą już rozmawiać.🙍
🌸Potrzebujecie czasu żeby pobyć trochę w samotności, poukładać sobie w głowie różne plany, sprawdzić jak by wyglądało życie bez partnera.🕓🕖🕔
🌸 Wpadliście w rutynę i nie robicie nic by Was związek wyszedł na prostą. Odpoczynek od Siebie pomoże zatęsknić.😓

Przerwa zaszkodzi jeżeli ...
🔓Rozc…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…