Przejdź do głównej zawartości

Miłość - czyli jak kochać mądrze ?


Dobry wieczór :) !
   Wśród nas młodzieży oraz dorosłych jest popularna kwestia związana, z czym  jest miłość? Jest to uczucie czy decyzja? jednym słowem ani jedno ani drugie. Miłość jest najsilniejszym uczuciem i jest twardsza od najbardziej odpowiedzialnej decyzji, dlatego że jej podstawą jest wierność od zawsze i na zawsze ! 


    Od zauroczenia do miłości ...
 Zauroczenie zdarzyło się każdemu z nas, chociaż nie każdy chce się do tego przyznać ... do czasu kiedy nie opadną emocje i nie wrócimy znowu do normalnego świata. Co się działo? Jak ja się zachowywałem/łam? - zadajemy sobie pytanie. Co ja w niej widziałem/łam? Czy on/a był/a tego warty/a? Jesteś zdziwiony własnym zachowaniem. Z takiego zwykłego zauroczenia przeradza się miłość , czasem trwa to kilka dni a czasem trzeba czekać na to kilka miesięcy.
   
Przeszkody :P
 Im jest ich więcej tym bardziej tego pragniemy taki efekt "zakazanego owocu" jak nam czegoś nie wolno, lub nie możemy tego mieć chcemy to jeszcze bardziej i bardziej. Ale to jest bardzo dobre, bo jeżeli już nam się uda to żyjesz już z tą myślą, że warto było się tyle starać - to była taka motywacja im więcej takich przeszkód tym więcej razem pokonacie w dalszym życiu.
   
Romantyczna miłość, a mit ? 
 Czy ktoś kiedyś powiedział, że miłość nie może być romantyczna? Tak- ale mówią tak tylko osoby które trafiały na same nieudane związki. Osobiście się z tym nie zgadzam ... dlaczego? Mam za sobą kilka nie udanych związków, ale to nie znaczy, że nie ma romantycznej miłości i mam w to nie wierzyć! Wręcz przeciwnie. Nie skreślajmy z góry wszystkich mężczyzn/kobiet każdy z nas jest inny.  Są na wśród nas romantyczni mężczyźni jest ich bardzo dużo, ale jak to faceci czasem kryją uczucia pokazują je tylko "od święta" . Ale pamiętajmy im więcej poświęcamy sobie uwagi tym nasza miłość jest bardziej atrakcyjna.

 Kochać mądrze?
Dawaj z serduszka- miłość to dawanie, tak... ale pamiętaj, że jak tylko ty będziesz dawać to po pewnym czasie będziesz mieć żal do partnera,że nic nie otrzymujesz w zamian. Daj tylko tyle ile możesz, nie poświęcaj się w całości nie wychylaj się nie potrzebnie bo możesz później żałować.
♥Nie wymuszaj na siłę-Każdy chce być kochany, ale związek jak wszystko miewa swoje"fazy" oraz etapy jeśli ciągle będziecie zadawać pytania o uczucie np" kochasz mnie jeszcze" "czy ty mnie kochasz", wywoła tylko nie potrzebne zamieszanie i poczucie winy partnera.
♥ Czepianie się?- Nie! nie! nie!. Wiadomo nie od dziś, że nie ma ludzi IDEALNYCH. Każdy z nas ma pewne przyzwyczajenia oraz nawyki. Nie zmieniajmy tego na siłę! Nauczy się oddzielać sprawy ważne od najważniejszych :P

♥ Zaprzyjaźnijcie się- Kochacie się.Więc teraz przyszedł moment na mówienie sobie o wszystkim. Jeśli to już zrobicie wasz związek ma duże szanse na długie przeżycie :)

  Jak wyrażać miłość?
Wyrażanie miłości to nie tylko mówienie sobie "Kocham Cię" czy dawanie prezentów :). Miłość można wyrazić na tysiące innych sposobów. To w jaki sposób się do siebie zwracacie świadczy tylko o was. Miłość można wyrazić nie tylko rozmawiając ze sobą, ale też czasem zostawienie jakieś miłej wiadomości na karteczce np. do śniadania druga osoba w ten sposób zacznie miło dzień :) Czas! w tym wszystkim ważną role odgrywa czas, poświęcajmy go sobie jak najwięcej czujemy się ważni. Czułość- to ona jest tutaj najważniejsza. Dotyk, pocałunek bliskość drugiej osoby to wszystko sprawia, że czujemy się bezpiecznie.
Jeśli to przeczytałeś to zabierz telefon napisz sms'a lub zadzwoń do ważnej dla Ciebie osoby :) zrobi jej się naprawdę miło :)
                                                   

Dobranoc .Pozdrawiam K.

Komentarze

 1. Oj jak miło czytało się ten post 💖 Sama biorę za rok ślub po 8 latach chodzenia :) nie narzekam na monotonność 💛 Cały czas siebie nawzajem zaskakujemy 💛

  OdpowiedzUsuń
 2. Post daje dużo do myślenia , mega!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post, przyjemnie się go czyta :)

  http://mightyycarolinee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale cudowny post! Świetnie się go czyta :) Hm.. w sumie mało wiem o miłości, bardziej o przelotnych związkach, które z pozoru przypominają to ogromne uczucie. Ale mam nadzieję, że w przyszłości zasmakuję i wtedy się wypowiem na temat miłości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękny post. :) będę tu częściej zaglądać. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny post i na pewno opisałaś w nim same wartościowe rzeczy jesli chodzi o prawdziwą miłość :)
  MÓJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post! Na pewno będę tu zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny post i śliczny blog!
  www.ewelinajablonska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne zdjęcie pary seniorów. Miłość to szacunek, wierość i poczucie bezpieczeństwa, jeżeli jest prawdziwa przetrwa aż do kónca życia małżonków, jeżeli skończy się wcześniej, to nie była miłość.
  http://altealeszczynska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny post , ja osobiście potrafię poświęcić dla swojej ukochanej osoby wszystko co mam aby byla szczesliwa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Miłość to cudowna rzecz, ale ciężko znaleźć odpowiednią osobę :)

  Mam nadzieję, że wpadniesz również do mnie! Zapraszam na jeden z ostatnich postów:
  spiked-soul.blogspot.com

  Elwira Charmuszko

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim skromnym zdaniem, miłości najlepiej poznać po tym jak przyjmujemy czyjejś wady i zalety. Jeśli my mamy do okoła tysiąc lepszych dziewczyn/chłopaków, a my jesteśmy ze sobą tą osobą dalej i nie szukamy z kim kręcić a pozostawiamy wierności to jest prawdziwa miłości. Po mimo licznych wad my dalej szukamy wspólnego języka i żyjemy dalej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym jest Przyjaźń ?

Witam :) Jak wam mija wieczór ?:P.
Czym dla Was jest PRZYJAŹŃ ?  Według mnie jest to w pewnym sensie jakaś więź oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Polega ona na wzajemnym zaufaniu.Prawdziwa przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, wzajemna, a przede wszystkim szczera.  Można by tak pisać i wymieniać całą wieczność :).      Nie mam żadnych wątpliwości że to piękne uczucie. Miejsce gdzie rodzi się przyjaźń to nasze serce i umysł. Przyjaźń jest jak budowanie domu, czasami może trwać bardzo długo, zaczynamy od " fundamentów" czyli poznania się, później jest wzmacnianie, czyli budowanie wzajemnego zaufania. Budowanie przyjaźni trwa bardzo długo , ale to uczucie dojrzewa każdego dnia coraz bardziej i bardziej .
Rodzaje Przyjaźni: * Przyjaźń w rodzinie - to przyjaźń miedzy rodzicem, a dzieckiem. Taka przyjaźń jest coraz bardziej potrzebna w XXI wieku, gdyż dzieci spotykają się z odrzuceniem w szkole, nie są akceptowani w wśród znajomych . Czasami zdarza się,…

Samotność 😖

Hejo, Co u was? Dawno mnie tu nie było więc trzeba coś na klikać :)

 Czym według Was jest samotność? Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakąś swoją definicje tego słowa. A więc według mnie:

Samotność-Stan jakiegoś niespełnienia i w zależności od tego w jaki sposób czujemy się   niespełnieni i co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności.
      Krótko mówiąc z każdym rodzajem samotności należy 'walczyć'  nie dopuścić do tego, aby przerodziła się w depresję.
Rodzaje samotności:
* Samotność międzyosobowa - Występuje wtedy, gdy tęsknimy za kimś bardzo bliskim. Jet ona powiązana z żalem i rozpaczą po stracie kogoś bliskiego nie zależnie od tego czy ta osoba umarła czy po prostu nas zostawiła. Wtedy bardzo ważne jest wyjście do ludzi oraz wsparcie przyjaciół. NIE WOLNO zostawać wtedy samemu, mimo że niczego w danej chwili nie pragniemy bardziej jak samotności. Jeśli z tym rodzajem samotności sobie nie poradzimy to popadniemy w depresje, a z tym to już różnie byw…